Działalność

Przedszkole w Niedomicach to placówka pięciooddziałowa.
Mieści się w wolnostojącym, dwukondygnacyjnym budynku w pobliżu szkoły podstawowej i gimnazjum.
Uczęszczają do niej dzieci w wieku od 2,5 do 6 roku. Funkcjonuje w systemie jednozmianowym.
Czynne jest od godziny 6:00 do 16:00.

Przedszkole znajduje się w korzystnym dla zdrowia, oddalonym od głównych szlaków komunikacyjnych miejscu.

Placówka dysponuje pięcioma salami zabaw, szatnią, sanitariami dla dzieci przy każdej sali, gabinetem dyrektora, pokojem nauczycielskim oraz węzłem kuchenno-gospodarczym.
Sale zabaw są słoneczne i funkcjonalne. W holu i szatni umieszczane są informacje dla rodzicow, dotyczące organizacji pracy, zagadnień wychowawczych, psychologicznych jak też działalności wychowawczo-dydaktycznej i opiekuńczej oraz bogate wystawki prac plastyczno-technicznych dzieci.
Wszystkie pomieszczenia są zadbane i ukwiecone .

Budynek przedszkola otacza duży ogród pełen drzew owocowych i ozdobnych krzewów.
Posiada wydzielony teren do zajęć i zabaw ruchowych, górkę saneczkową i piaskownicę.

WALORAMI NASZEGO PRZEDSZKOLA SĄ:
  • lokalizacja
  • bardzo dobrze wykształcona kadra pedagogiczna
  • współpraca z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną - co umożliwia wczesne wykrywanie nieprawidłowości w rozwoju dziecka
  • współpraca ze szkołą podstawową
  • organizacja uroczystości rodzinnych i okolicznościowych /festyny, kiermasze/
  • udział dzieci w przedstawieniach teatralnych organizowanych na terenie przedszkola
  • organizowanie z udziałem dzieci spotkań z ciekawymi ludżmi
  • możliwość nauki obcego języka / język angielski/
  • nauka religii w grupach 4,5,6 - letnich
  • udział dzieci w zajęciach rytmiki
  • uczestnictwo dzieci w konkursach i przeglądach proponowanych z zewnątrz i przez przedszkole
  • duże efekty pracy w przygotowaniu dzieci 6-letnich do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej
  • klimat i atmosfera przedszkola.

PRAGNIEMY by NASZE kompetencje, przyjęty system wartości i zaangażowanie pracowników przedszkola przyczyniły się do rozwoju osobowości DZIECKA i pozwoliły mu radośnie przeżyć niepowtarzalny okres dzieciństwa.