III międzyprzedszkolny konkurs recytatorski rozstrzygnięty
ZDROWO, SMACZNIE, KOLOROWO”

28.04.2016 r. w Publicznym Przedszkolu w Niedomicach odbył się  III Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski . Hasłem przewodnim tegorocznego konkursu było „Zdrowo, Smacznie, Kolorowo”.  Organizacja konkursu stała się świetną okazją do realizacji działań zawartych w przedszkolnej innowacji pedagogicznej „Kolorowa kuchnia Tadka Niejadka”. Nasze przedszkolaki wraz z paniami przygotowały dla zaproszonych gości zdrowy poczęstunek. Do udziału w zmaganiach konkursowych zgłosiły się dzieci z przedszkoli z terenu Gminy Żabno, które wystąpiły w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki i dzieci 5-6-latki.  Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować i zaprezentować utwór o treściach promujących zdrowe odżywianie. Dzieci wykazały się wręcz profesjonalnymi umiejętnościami recytatorskimi. Mali artyści zachwycili naturalnością i zdolnościami aktorskimi. Naszym gościom umiliły czas występy grupy tanecznej, przygotowanej przez Panią Lidię Górka oraz śpiew Milenki Kijowskiej.

Wykonawców oceniało jury w składzie: Pani Katarzyna Smolik, Pani Barbara Malinowska i Pan Andrzej Dembiński.
W przerwie, kiedy obradowała komisja konkursowa, dzieci miały czas na zabawę i poczęstunek.

W grupie 3-4 latków najwyższe miejsca w konkursie zajęli:
1 Agnieszka Chyc PP Żabno
2. Zofia Hajduk, Sieradza
3. Dominika Małek, Wiktoria Olesińska PP w Niedomice

W grupie 5-6 latków:
1. Amelia Pitaś, PP Żabno
2. . Ewa Migdał, PP Ilkowice, Mikołaj Kozaczka PP Niedomice
3. Amelia Patulska Ilkowice

Młodym talentom życzymy dalszych sukcesów.
Nad organizacją konkursu jego prowadzeniem i przebiegiem czuwała nauczycielka Anna Pęcak. Fotorelacja z wydarzenia

{gallery}recytatorski{/gallery}